Sterty brudnych kalesonów i skrzypki z koziej dupy

29 Kwi

Tak się złożyło, że mimo pokreślonego wywiadu z profesorem (nomen omen) Duchem z najświeższych „Wysokich Obciachów Extra” postanowiłam nie brać się za ten tekst, gdyż piersi oraz ręce na kolana opadają. Za to polecam lekturę kolegi, bo godna to lektury rzecza a i porównania trafne i mądre. Może kiedyś nie będzie trzeba tyle prać? Jak na razie nie ma szans nawet na zakup starej, dobrej frani.

Fronesis

Praca na polu walki z mizoginią, rasizmem, klasizmem, homofobią etc. przypomina pranie sterty kalesonów, gaci i onuc całego pułku. Do tego w zimnej wodzie. Nie dość, że robota nudna, żmudna, to jeszcze wydaje się nigdy nie kończyć. Po upraniu jednej partii, dorzucają Ci kolejną.

W poprzedniej notce opisałem rasistowską reklamę PKO, podobny głos pojawił się też na Afryka.org, w notce Mamadou Diofa:

Czy PKO BP ma nostalgię za międzywojenną Ligą Morską?  Jak można inaczej wytłumaczyć kolonialny mundur? Szymon turysta czy biznesman nie wystarczy? W dobie kryzysu, firma zajmująca się finansami powinna raczej nawiązywać do sukcesów. Jak dobrze pamiętamy, wysiłki LM legły w gruzach, kompletna klapa z kolonialnymi dążeniami.

PKOBP  bierze nas za ignorantów. Rynek komórkowy ostatniej dekady to wzrost z 20 milionów do prawie 600 milionów aparatów na kontynencie afrykańskim. Natomiast w Afryce Wschodniej już funkcjonuje system komórkowych płatności –  znacznie bardziej nowatorski niż promowana przez PKO BP usługa – informacje o…

View original post 1 328 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: