Tęczowa Trybuna z opóźnionym zapłonem

5 Mar

Szery, szery Lejdi zapodaje Wam tekst o „Tęczowej Trybunie”.

Spektakl odniosł spektakularny sukces, a kwestie, o których mówią postacie tej sztuki, nadal są na wokandzie. Tęcza na Placu Zbawiciela i Tęczowa Trybuna mają ze sobą bardzo wiele wspólnego – wciąż przypominają nam o homofobii, nietolerancji i prymacie „tradycyjnch wartości”. Wzięcie na warsztat przewrotnej figury kibica-geja w macho świecie piłki nożnej uważam za bardzo odważne posunięcie. Niestety, mimo śmiechu w trakcie spektaklu, trochę smuci fakt, że po wyjściu pozostaje w głowie pytanie – jak długo jeszcze to, co śmieszne dla nas, będzie dla innych straszne?

 

Smacznego!

Reklamy

Komentarzy 5 to “Tęczowa Trybuna z opóźnionym zapłonem”

 1. rezyser 5 marca 2014 @ 13:32 #

  Straszne jest to, że niektórym nie do pomyślenia (a o pomyślenie właśnie tu chodzi) jest fakt, że ta „pedalska prowokacja” stoi na Placu Zbawiciela i to naprzeciw Kościoła (pomijając intencje autorki instalacji, z tematami homoseksualizmu nie mającymi nic wspólnego)! Hańba! Że w dziwnie pojętej gorliwości religijnej jesteśmy (no my nie) zabetonowani i gotowi do oczu się rzucać, bo wszystko jest atakiem na wiarę, wartości, rodzinę… Co nie jest po prawej stronie myśli, to lewactwo, zezwierzęcenie i szambo moralne. Przyznam szczerze, że mnie to nie martwi, mnie to przeraża…

  • lady_pasztet 6 marca 2014 @ 08:17 #

   Straszne, że ktoś coś niszczy w imię swoich poglądów – dobrze, że jest prawica, ona miewa swoje plusy, szkoda tylko, że jest tak agresywna. Szkoda tęczy, taka była optymistyczna :)

   • rezyser 6 marca 2014 @ 08:21 #

    Tak, gdyby nie było prawicy, trzeba by się drapać lewicą, a nie każdy umi. To są jej niewątpliwe plusy :-) Tęczy szkoda, ale Pani Hani obiecała odbudować, ba – odbudowywać za każdym następnym razem (znaczy będą następne razy), choć by Tęcza była prawicoodporna, winna być jak jej przeciwnicy – betonowa. Proste, a skuteczne.

   • lady_pasztet 6 marca 2014 @ 08:22 #

    Tęcza z żelbetonu ;)

   • rezyser 6 marca 2014 @ 08:31 #

    Taki Pałac Kultury wśród tęcz. Piękne!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: